14 tipů na nástroje, které vám pomohou (nejenom) při affiliate marketingu

Přidáno 15.10.2022

Pracujete na tvorbě vlastního affiliate webu nebo jiného online projektu? Sepsali jsme pro vás několik tipů týkajících se nástrojů, které se vám mohou hodit. Vylepšete si svou strategii za pomoci nejznámějších SEO nástrojů, upravte si obrázky dle vlastní potřeby či si rovnou navrhněte vlastní logo.

SEO nástroje  

1. Google Search Console

Služba od společnosti Google, nejdůležitější SEO nástroj a navíc zdarma! Pomůže vám s identifikací případných problémů na vašich webových stránkách a také i s jejich odstraněním. Tento nástroj dále komplexně zodpoví na vaše dotazy, jak vyhledávač Google vidí vaše stránky.

2. Google Ads

Online reklamní systém, díky kterému můžete oslovit reklamou možné zákazníky, zvýšit návštěvnost webových stránek a povědomí o značce. Potencionální zákazníky lze definovat za pomoci geografického cílení, zájmů, klíčových slov atd.

3. Google Trends

Analyzuje popularitu témat nebo klíčových slov a vy zjistíte, zda jsou aktuálně v trendu či v úpadku.

4. Ahrefs

Další z velmi populárních SEO nástrojů, určený pro analýzu zpětných odkazů, analýzu klíčových slov, domén, URL i pro analýzu konkurence. Velkou výhodou je intuitivní prostředí, dále velká databáze analyzovaných webů, odladěná aplikace a spousty dalšího. Protože se jedná o jeden z nejlepších SEO nástrojů na světě, cena je bohužel vyšší. Pro jednotlivce pracující pouze na jediném webu jsou tarify dost vysoké. Proto se vyplatí si v komunitě najít někoho, kdo už má přístupové údaje a domluvit se s ním na občasném využití

5. Marketing Miner

Hodnotný nástroj, který je kompletně v českém jazyce a dokáže během chvíle získat komplexní informace o SEO metrikách i  klíčových slovech. Dále je možné pustit se do analýzy konkurence, zjistit, kdo na vaše webové stránky odkazuje a hodí se i při linkbuildingu. Tvůrci navíc vytvářejí velké množství návodů pro různé situace a základní využití je zdarma

Grafické nástroje

6. Canva 

Webová platforma sloužící pro tvorbu grafiky, která je použitelná zdarma, ale nabízí i možnost předplatného pro získání dalších funkcí. Použijte svou fantazii a pusťte se do návrhu sami. Pokud nejste příliš graficky založen/a, máte na výběr z tisíců šablon a fotek z fotobanky.  Mezi velké plus patří ovládání Canvy – je jednoduché a intuitivní.

7. GeneratedPhotos 

Tento šikovný nástroj vám pomůže díky umělé inteligenci s vygenerováním fotografie – tváře, kterou pak můžete využít k libovolnému účelu.

8. Photopea.com

Náhrada Adobe Photoshopu, jedná se tedy o online grafický editor, který je opět zcela zdarma. A pozor! Vytvořen českým vývojářem. Můžete jej použít jak pro základní úpravy fotografií, tak i pro pokročilejší funkce. Obsahuje známe funkce jako jsou filtry, vrstvy, výběr přes hůlku…

9. Romove.bg

Za pomoci pár kliků jednoduše odstraní pozadí z vašich fotografií a obrázků. Pak už je jen na vás, co s obrázkem uděláte – fotomontáž či třeba koláž?

10. Birme.net

Změňte si velikost obrázku snadno a jednoduše s nástrojem Birme. Dle potřeby je možné obrázek i oříznout. Tuto online vychytávku nemusíte stahovat a je zcela zdarma.

11. Autodraw.com

Moderní nástroj určený na kreslení, díky kterému si můžete navrhnou třeba vlastní logo.

Ostatní nástroje

12. Analytikawebu.cz

Vhodná alternativa pro měření návštěvnosti webových stránek bez nutnosti souhlasu s cookies jako tomu je u Google Analytics. Hodí se spíše pro menší a jednodušší weby.

13. Tools.pingdom.com

Zjistěte si, jak rychle se načítá vaše webová stránka. Stačí zadat URL, region a zobrazí se vám data i typy, jak rychlost načítání vylepšit.

14. Bazardomen.cz

Zakupte si novou doménu.

 

Jaké nástroje používáte vy? Neváhejte a napište nám na Facebook nebo na e-mail: podpora.espoluprace@srovnejto.cz.

Autorkou článku je Michala Říhová, affiliate manager ve společnosti Srovnejto.cz.

Zpět

Soutěž s Coolcredit.cz - vyhlášení vítězů

Soutěž s Coolcredit.cz.cz je u konce a zná své výherce. Podívejte se, kdo vyhrál finanční odměny! Připomínáme, že po celou dobu soutěže byla navýšená provize na 1 925 Kč, která se díky dosažení skvělých výsledků prodlužuje i nadále.

Více

Soutěž s Coolcredit.cz - průběžné výsledky

Přinášíme vám průběžné výsledky soutěže s Coolcredit.cz. Podívejte se, jak si stojíte oproti konkurenci!

Více