Jak vydělávat propagací online her

Přidáno 10.01.2018

​Dnes Vám ukážeme, že propagovat herní kampaně eSpolupráce není nic složitého, proto je tato vertikála vhodná pro každého, stačí jen trochu kreativity a úsilí.


Nedílnou součástí internetu jsou online hry, kdy téměř 40 % uživatelů aktivně nějakou online hru hraje. Hry nemusí být vždy jen pro zábavu, dá se na nich totiž i velmi dobře vydělávat.

ZAČÍNÁME

Nejprve je nutno dostat se k odkazům vedoucích na jednotlivé online hry, které Vám zajistí provizi z každé registrace. Tyto odkazy získáte v síti eSpolupráce.cz, pokud zatím nemáte účet, můžete si ho vytvořit ZDE.

Po přihlášení do svého uživatelského účtu vybereme v levém menu kategorii „Online hry“ nacházející se v záložce „Kampaně“.

Nyní se nacházíte na přehledu herních kampaní, které můžete propagovat a získávat tak provizi z každé registrace, kterou přes Váš unikátní odkaz získáte.

Na výběr máme z her různého typu, pro ukázku zvolím kampaň World of Tanks.

V kampani naleznete tyto informace:
1.
Náhled kampaně
2. Základní informace o hře
3. Provizní model (DOI = Platba za registraci a potvrzení emailu. | SOI = Platba za registraci bez nutnosti potvrzení emailu. | CPS = Platba za prodej hry, členství a dalších. | CPP = Platba za hrajícího hráče, zpravidla dokončení tutoriálu nebo stáhnutí hry a přihlášení se.)
4. Orientační cílovou skupinu

5. Podmínky propagace
6. Výplatu (provizi) za konverzi
7. Povolené země k propagaci

8. Oblast pro vygenerování unikátního odkazu, díky kterému získáte provizi z propagace. (Tento odkaz je možno různě upravovat, zkracovat, přidat SUB_ID pro označení odkazu a více.)

9. Kreativy (bannery, loga, videa)


PROPAGACE

Nyní už máme přehled o hrách, které můžeme propagovat, také umíme vygenerovat náš odkaz pro propagaci. V tuto chvíli se musíme rozhodnout, kde a jak budeme hru (odkaz) propagovat.

Jsou na výběr dvě možnosti:

A) 
Vlastní web
Pokud zvolíte tuto možnost, je nutno mít nebo vytvořit vlastní web, kde umístíte vygenerované odkazy na jednotlivé kampaně.

B) Sdílení odkazu na sociálních sítích, propagace v konverzacích, PPC a všude možně, kde Vás napadne.

Pro tuto možnost zde máme náš unikátní herní projekt www.branaher.cz, který Vám umožní propagovat herní kampaně bez restrikcí nacházejících se v jednotlivých kampaních (například je zde povolena propagace na sociálních sítích), řídíte se tedy pouze podmínkami propagace v kampani BráněHer.

Při zvolení této varianty nepropagujete přímo odkaz, který vygenerujete v jednotlivé herní kampani, ale propagujete odkaz, který vygenerujete v kampani „BránaHer“.

Proces je úplně stejný, níže je Váš unikátní odkaz, který defaultně směřuje na www.branaher.cz, pokud tedy chcete propagovat přímo jednotlivé hry, vyberte danou hru v „URL KAMPANĚ“ a odkaz se sám nastaví na stránku dané hry (např. pokud vyberete hru „World of Tanks“, odkaz bude směřovat na www.branaher.cz/mmo-hry/world-of-tanks)

Kampaň BránaHer slouží pouze jako tzv. „rozcestník“, neuvidíte pod touto kampaní konverze, ty se zobrazí pod jednotlivou herní kampaní s parametrem „Branaher“ v SUB_ID4.


V čem je propagace přes BránuHer výhodná?
  • Nemusíte vytvářet vlastní herní web či stránky pro hry, vše je pro Vás již připraveno.
  • Možnost propagace bez restrikcí: Odkaz můžete sdílet kde uznáte za vhodné, na propagace propagace přes BránuHer se nevztahují restrikce z kampaní. Zakázány jsou pouze incentivní propagace.
  • Vaše unikátní ID se propisuje do všech odkazů na BráněHer,  nemusíte se tedy bát, že uživatele přivedete na jednotlivou hru a vybere si jinou. Provizi z konverzí na BráněHer získáváte od přivedeného uživatele po dobu 30 dní.
  • Všechny herní kampaně eSpolupráce na jednom místě.
  • Vysoká míra konverze.

PPC REKLAMY

BránuHer můžete propagovat i přes PPC reklamy (zákaz použití klíčového slova brandu = v názvech nesmíte použít jednotlivé názvy her či vydavatele hry „World of Tanks  a další“, místo toho můžete použít „Tanky online“).

Většina PPC služeb neumožňuje propagaci odkazu www.tracking.espoluprace.cz, v tomto případě je nutno odkaz nastavit ručně.

Nastavení odkazu pro PPC reklamy:

Níže naleznete formát odkazu, který je potřeba ručně nastavit.

Základní formát: http://branaher.cz/?a_aid=VAŠE AFFILIATE ID

Místo „VAŠE AFFILIATE ID“ doplníte identifikační kód Vašeho účtu, který získáte z vygenerovaného odkazu v jakékoliv kampani. Odkaz vždy obsahuje aff_id=číslo, toto číslo je Váš identifikátor, který doplníte do „VAŠE AFFILIATE ID“.

Rozšířený formát odkazu: http://branaher.cz/?a_aid=VAŠE AFFILIATE ID &ho_source=VÁŠ ZDROJ&ho_aff_sub=VAŠE SUB ID&ho_aff_sub2=VAŠE SUB ID2&ho_aff_sub3=VAŠE SUB ID3&ho_aff_sub5=VAŠE SUB ID5

Nastavení odkazu pro Vás může být nesrozumitelná a komplikovaná záležitost, nejedná se ale o nic složitého, ale v případě dotazů či problémů neváhejte kontaktovat walter@espoluprace.cz, rád Vám odkaz nastavím a zodpovím veškeré otázky.


STATISTIKY

Ke každé propagaci byste jistě rádi viděli i podrobné výsledky, to vše naleznete v záložce „Statistiky“.

Doporučujeme využívat „Denní přehled“, který je pro obecné zobrazení statistik nejlepší.

Zobrazení přehledu není nic složitého, stačí zvolit příslušná data, která chcete zobrazit, vybrat časový interval, nastavit případné filtrování a kliknout na tlačítko „Zobrazit“. Následně uvidíte vygenerované statistiky níže.


ZÁVĚR

Propagování herních kampaní je jedna z nejlepších možností, jak začít v affiliate marketingu. Propagace her bývá zpravidla zábavná a každý může při dobré strategii dosáhnout opravdu zajímavých čísel, která jsou leckdy velmi překvapující.

V případě jakýchkoliv otázek mě neváhejte kontaktovat na walter@espoluprace.cz, kde Vám velmi rád pomohu s případnou strategií, poradím Vám a vše rád nastavím.


Propagujte herní kampaně ještě dnes, začít může každý!

Registrovat se

 

Kryštof Walter, walter@espoluprace.cz

 

Zpět

Soutěž s Razdva půjčkou o parádní ceny!

V souvislosti s kampaní "Razdva půjčka 100 000 Kč se splátkou 2 498 Kč“ si pro Vás Razdva půjčka připravila motivační soutěž o atraktivní ceny v celkové hodnotě 50.000 Kč. Soutěžit se bude o nejvyšší počet konverzí (vzniklých smluv) na Razdva půjčku v období kampaně. Započítávají se smlouvy na jakoukoli částku!

Více

Affiliate partner roku 2020

Již tradičně se od 1. října do 31. prosince konala soutěž o nejlepšího partnera roku. Víme, kdo se snažil a kdo usnul na vavřínek. Letos to bylo opět velmi těsné a ještě týden před koncem soutěže se změnilo pořadí na prvních třech příčkách. Nejprve si ale zopakujeme pravidla.

Více