Jaké zvolit technické řešení?

Přidáno 17.07.2022

Po výběru projektu přichází na řadu další zásadní část, a tou je výběr niky. Další informace, které se v našem článku dále dozvíte se týkají výběru domény, výběru redakčního systému a nakonec si povíme něco málo o webhostingu.

Affiliate nika  

Pokud jste se s tímto pojmem ještě nesetkali, nika je určitá část trhu (oboru), ve které affiliate publisheři budují své webové projekty. Zvolit si můžete z mnoha oblastí – seznamky, finanční produkty, zvířata, alkohol, kosmetika, domácnost, cestování apod.

Výběr správné niky nemusí být zrovna lehká záležitost. Spoustu informací naleznete na internetu - zejména na anglických webových stránkách. Na co byste se měli rozhodně zaměřit, je především trendovost. Dávejte si pozor na to, zda vybraný obor není náhodou pouze krátkodobý trend, který dost pravděpodobně brzy vyšumí (PokemonGo, roušky...). Pokud si zvolíte segment, který je etablovaný, musíte počítat s větší konkurencí. Nenechte se však odradit. Zde máte jistotu, že nika skutečně funguje a vydělává.

K zjištění trendovosti vám doporučujeme využít program Google Trends.

Dále je potřeba vzít v potaz, zda projekt děláte pouze pro CZ a SK trh, nebo míříte i do zahraničí (USA, UK, DE), kde je mnohem větší kupní síla a mohou tam fungovat opravdu úzce zaměřené webové stránky.

Jakmile si zvolíte niku a začnete budovat obsah (budete schopni dlouhodobě budovat obsah?) – hned se nevzdávejte a vytrvejte. První výdělky se mohou dostavit až po několika měsících. Dále je důležité, aby vás vybraný obor bavil a abyste mu rozuměli.

Jak vybrat doménu?   

Doménou je myšlena internetová adresa, pod kterou vás mohou lidé vyhledat. Každá tato internetová adresa je jedinečná a není možnost, že se na internetu budou vyskytovat dvě stejně pojmenované domény. Snažte se si vybrat doménu, která vystihuje vás nebo vaši firmu. Je lepší zvolit jednoduchý a krátký název, který bude navíc i snadno zapamatovatelný a bude dobře znít. Další fakt, nad kterým byste se měli zamyslet, je opět možná expanze na zahraniční trhy. Co například název vaší domény znamená v cizím jazyce?

Můžete si také odkoupit již expirovanou doménu – na webových stránkách bude už pravděpodobně nějaký obsah, který lze zrecyklovat a stejně tak zpětné odkazy. Mnohem rychleji tedy získáte návštěvnost.

Seznam expirovaných domén naleznete na webových stránkách Expireddomains.net a Smazanedomeny.cz.

Kde registrovat doménu?

Zaregistrovat doménu si můžete například na Wedos.cz, Subreg.cz, Cesky-hosting.cz.

Výběr webhostingu 

K provozování webových stránek je potřeba místo na serveru, tedy webhosting. Jedná se o pronájem prostoru pro vaše webové stránky. A jak vybrat nejlepší webhosting? Určitě je potřeba se dívat na rychlost načítání stránek (rozhodně nechcete, aby se vaše webové stránky pomalu načítaly) a na dostupnost. U webhostingu se dívejte také na to, zda je možnost si zálohovat data a jaká je úroveň zabezpečení. Posledním důležitým bodem je kvalita podpory, kterou poznáte především díky rychlému řešení problémů.

Mezi známe webhostingy patří Exon.io (nejprodávanější webhosting v České republice).

Výběr webhostingu 

Redakční systém neboli CMS, je softwarový nástroj sloužící k přidávání a budování obsahu (texty, fotografie atd.). Není vždy nutné mít hlubší znalosti programovacích jazyků. Výhody těchto systému jsou jasné, jelikož je využívá cca přes 55 % celosvětových stránek.

1. WordPress

Nejpopulárnější open source redakční systém na světě, a to především díky tomu, že je zdarma. Mezi další důvody, proč se rozhodnout právě pro WordPress, patří jednoduchost a příjemné uživatelské prostředí, možnost vytvoření webových stránek jak pro obsahový web, tak pro e-shop, bezpečnost a vyladěnost i ze SEO hlediska. Velká výhoda WordPressu spočívá v tom, že je možné si webové stránky upravit podle sebe za pomoci šablon a pluingů (funkce, které si můžete přidat).

 
Pusťte se do toho ihned a získejte WordPress.

2. Webnode

Další online nástroj pro tvorbu a správu webových stránek opět s jednoduchým použitím, bez nutné znalosti HTML a s rozsáhlou databází šablon (téměř 100 šablon). Servery má Webnode umístěné v ČR, tudíž se stránky v tuzemsku a v Evropě načítají rychleji.

3. Drupal

Jedná se o něco složitější systém, než je například WordPress, o to více je však vývojově zajímavější. U Drupalu jsou zapotřebí programátorské znalosti.

 

A na co se můžete těšit příště? Dáme Vám tipy a rady, jak si vybírat affiliate programy a představíme vám nejzajímavější kampaně eSpolupráce.cz!

Autorkou článku je Michala Říhová, affiliate manager ve společnosti Srovnejto.cz.

Zpět

Soutěž s Coolcredit.cz - vyhlášení vítězů

Soutěž s Coolcredit.cz.cz je u konce a zná své výherce. Podívejte se, kdo vyhrál finanční odměny! Připomínáme, že po celou dobu soutěže byla navýšená provize na 1 925 Kč, která se díky dosažení skvělých výsledků prodlužuje i nadále.

Více

Soutěž s Coolcredit.cz - průběžné výsledky

Přinášíme vám průběžné výsledky soutěže s Coolcredit.cz. Podívejte se, jak si stojíte oproti konkurenci!

Více