Kde čerpat informace o affiliate

Přidáno 30.03.2016

Máme pro vás pár tipů!

České zdroje o affiliate už nejsou takovou vzácností jako donedávna. Rozšiřuje se povědomí, vzdělává se a sdílní začínají být i profesionální affiláci se svým know how. 

Mário Roženský

Mário je autorem aplikace AffilBox, na kterém běží většina affiliate programů, kteří nejsou zapojeni do sítí. Díky tomu má dobrý přehled o trhu. V minulosti byl velmi slušný affilák v oboru sázkovek. Na blogu mariorozensky.cz píše nejen o affiliate, ale také obecně o internetovém podnikání a SaaS aplikacích. Aktivní je na Twitter účtu @mariorozensky a nabízí i svůj podcast. O affilu napsal knížku zaměřenou pro inzerenty.

Michal Majgot

Původně affiliate manager, dnes TOP affilák v oblasti lead-gen.

Jeho velký vzdělávací projekt je magazín affilak.cz. Aktuálně v magazínu převažují placené články, od konce dubna však bude opět veškerý obsah odemčený pro všechny. K dispozici je archiv přibližně dvou set článků z teorie i praxe. O affilu napsal stejnojmennou knihu, která je dnes ke stažení zdarma a chystá letos otevřít také stejnojmennou lead-gen affiliate síť.

Michal před lety založil diskuzní fórum o affiliate oboru affilaci.cz a nedávno k němu přidal i Slack účet, kde je ale zapotřebí pozvánka. Tu posílá všem zájemcům, kteří se mu ozvou.

Svůj osobní blog už zrušil, zůstal Twitter účet @Maigicz, kde píše o podnikání obecně a @affilakcz, kde píše o affiliate oboru.

František Szabó

Franta začal psát o affilu jako první na nejstarším affiliate magazínu affilblog.cz. Magazín nabízí zaručeně nejbohatší archiv článků, nové už ale moc nepřibývají. Za posledního půl roku se objevily pouze 2 články. Je to dáno tím, že se Franta také stal TOP affilákem a plně ho zaměstnává vlastní affiliate propagace, namísto psaní o ní. Franta píše blog na blog.frantisekszabo.cz, kde kromě affiliate tématiky sdílí zkušenosti obecněji o podnikání, produktivitě i cestování. Na Twitteru ho najdete pod @frantisekszabo.

Michal Hradil

Slovenský TOP affilák, který svými čísly a zaměřením drtí také český trh. Michal má blog ritmus.sk, kde kromě affilu píše také o řízení firmy, sebekázni i akciovém trhu. Na něm se pokouší zhodnotit své affiliate výdělky. Ty mimo jiné vložil i do sítě Dognet.sk. Jeho Twitter je @ritmus_sk.

Peter Chodelka

Peter je stejně jako Franta Szabó nebo Michal Majgot affilákem zaměřený na zdraví a finance. O affilu kvalitně vzdělává a šíří své know how na blogu chodelka.sk.

Ondřej Martínek

Ondra je affilák, který je zároveň nezávislým affiliate managerem kampaní Econea, Světcukrářů a Naturhouse. Píše blog ondrejmartinek.cz a Twitter má na @ondrejmartinek.

Josef Kroupa

Pepa je affilák, který sdílí své postupy a úspěchy na josefkroupa.cz a @josef_kroupa. Proslavily ho zejména jeho otevřené reporty příjmů, které píše dodnes.

Michal Vávra

Michal byl svého času jeden z největších tuzemských affiláků. Všechny své projekty rozprodal kvůli focusu na travel web cestolino.cz a o něco později spolu s Frantou Szabó začal budovat affil projekt PestrýJídelníček.cz. Na Twitteru je pod @mikeycz.

David Eiselt

David jde příkladem přínosným affiliate projektům svým cestovatelským portálem cestujlevne.cz. Na Twitteru bývá pod @eiseltdavid přísně kritický, ale myslí to dobře v zájmu zlepšení situace na trhu. Sám je náruživý cestovatel a řadu tipů, které předkládá jeho projekt čtenářům, osobně vyzkoušel.

Jiří Rostecký

Jirka založil obecněji zaměřený magazín mladypodnikatel.cz, který má však affiliate obor jako jedno z témat, o kterých poslední dobou rád píše. Formou rozhovorů, videí nebo článků nabízí koncentrované informace získané od odborníků na trhu, které zpovídá.

Jan Kvasnička

Honza je specialista na uživatelskou zkušenost, použitelnost a optimalizaci konverzního poměru. I když působí jako konzultant, affiliate obor důvěrně zná a vyplatí se poslouchat jeho rady k optimalizaci webů. Píše blog na adrese kvasnickajan.cz, postřehy na @Jan_Kvasnicka a o své specializaci často přednáší.

Manuel Nuněz

Manuel je affiliate manager a affilák v jednom, který se aktuálně zaměřuje především na svůj cashback portál Alvarado.cz. Donedávna aktivně psal na blogu manuelnunez.cz. Affiliate poznatky najdete také na Twitter účtech @affilmanazer a @Manny_cz.

Radek Strouhal

Radek popisuje své snažení nejen v affiliate oblasti, ale online i offline podnikáním obecně. Nestydí se sdílet i své chyby a přešlapy, díky čemuž je jeho blog seopizza.cz cenný. Učte se od něj pokoru.

Zdeněk Dvořák

Zdeněk je affiliate manager zaměřený zejména na péči o inzerenta. Řídí program firmy Exiteria (@affilexiteria) a publikuje své postřehy z pohledu managera na jsemaffiliatemanazer.cz.

Samuel Hornek

Sam je affiliate manager infoproduktových kampaní s takovým přesahem, že se vnímá spíš jako produktový manager, pro kterého je správa affiliate jen část velkého marketingového celku, o který se firmám stará. Aktuálně pracuje na vlastním produktu Rok změny 2016. Novinky šíří na blogu samuel-hornek.cz a Twitteru @horneksamuel.

Další zajímavé zdroje

Kromě zmíněných zajímavých lidí z oboru se vyplatí sledovat i nejrůznější jednotlivé zdroje, například blog Michala Kubíčka pasivniprijem.eu, affiláka Jakuba Knytla 828cz.com, Josefa P. 1bloger.cz, travel affiláka Lukáše Pavelky tipinternet.cz, nebo Twitter Štefana Kusky @stefankuska. Pokud vás zajímá travel obor, určitě sledujte @inviacz_affil, účet provizního programu firmy Invia, což je největší online prodejce zájezdů u nás.

Někdy je zajímavé se podívat i na starší zdroje pohledem aktuálních znalostí trhu. Například affily.cz, což je menší magazín o affiliate, který vznikl v roce 2009 a střídavě aktivně píše a střídavě jen existuje. Za těch 7 let přibyl nějaký článek pouze v jednom ze 13 měsíců. Dominují rozhovory, kde třeba affiliate manageři představují sítě, které jsou dnes veterány.

Rozumné affiliate zdroje se v čase samozřejmě mění, proto doporučujeme sledovat hashtag #czaffil a díky němu neustále objevovat nové.

Zpět

Soutěž s Coolcredit.cz - vyhlášení vítězů

Soutěž s Coolcredit.cz.cz je u konce a zná své výherce. Podívejte se, kdo vyhrál finanční odměny! Připomínáme, že po celou dobu soutěže byla navýšená provize na 1 925 Kč, která se díky dosažení skvělých výsledků prodlužuje i nadále.

Více

Soutěž s Coolcredit.cz - průběžné výsledky

Přinášíme vám průběžné výsledky soutěže s Coolcredit.cz. Podívejte se, jak si stojíte oproti konkurenci!

Více