WordPress patří mezi jeden z nejoblíbenějších open-source platformy pro tvorbu webových stránek, která umožňuje uživatelům snadno tvořit a spravovat své webové stránky bez nutnosti znalostí programování. A navíc je zdarma. K dispozici jsou nejrůznější šablony, pluginy a widgety, které umožňují rozšířit funkce webových stránek. WordPress je snadno použitelný, což umožňuje i méně technicky zdatným uživatelům vytvořit profesionálně vypadající webové stránky.
V první řadě je potřeba zakoupit si doménu. K tomu vám v tomto článku doporučujeme známou platformu jménem Wedos.
Dále je potřeba zaplatit si hosting. Hosting si můžete zaplatit taktéž na Wedosu.
Jakmile máte vyřešenou doménu a zakoupený hosting, konečně přichází na řadu další krok, a tím je instalace samotného WordPressu. Pro usnadnění práce vám doporučujeme nainstalovat si WordPress opět za pomocí Wedosu (tzv. na jedno kliknutí, instalace probíhá automaticky):
Po přihlášení se do platformy vám může přijít na první pohled vše složité, není se však čeho obávat. Pokud chcete jiný jazyk administrace než je čeština, stačí jen kliknout na položku Settings a poté na General. Dále zvolte Site Language a vyberete požadovaný jazyk. Po výběru jazyka přichází na řadu úprava časové zóny, formátu času a data. Poslední věcí je nastavení trvalých odkazů – “Trvalé odkazy“ – “Název příspěvku“.
Když už znáte klíčová slova k tématu, o kterém se chystáte psát, můžete si nechat rovnou navrhnout i osnovu pro daný článek. Ušetříte tím spousty času. Prostě jen napíšete, aby vám AI navrhla detailní osnovu pro článek na dané klíčové slovo a za chvilku máte osnovu článku, kterou po rychlé úpravě můžete poslat svém u copywriterovi, nebo sami začít psát.
A teď se konečně dostáváme k zábavnější části. Přišel totiž na řadu výběr vzhledu šablony. Vyberte si tu šablonu, která se svým vzhledem hodí nejvíce k cílové skupině nebo ke konceptu vašeho webu. Šablonu si i tak samozřejmě můžete upravit sami nebo ji rozšířit. Zároveň zvažte funkce šablony – zda potřebujete galerii či kontaktní formulář. Nezapomeňte vzít v potaz i technickou podporu.
Jak můžete vidět, práce s WordPressem není příliš těžká záležitost. Doufáme, že vám náš článek s úplnými začátky poradil. Máte vy nějaké tipy, jak začít s WordPressem? Neváhejte a napište nám na e-mail: podpora.espoluprace@srovnejto.cz.
Autorkou článku je Michala Říhová, affiliate manažerka ve společnosti Srovnejto.cz.