Strašák jménem SPAM

Přidáno 15.03.2022

V minulém článku jsme narazili na téma SPAM. Aby vaše zpráva nespadla do spamu, je nutné mít správně nastaveny technické parametry. To už umíme. Co dalšího můžeme udělat pro lepší doručitelnost? A čemu se naopak vyhnout? Přečtěte si 8 tipů, jak vyzrát na spamové filtry.

E-mail odesílatele 

Ujistěte se, že vaše e-mailová adresa je správně napsaná. Měla by se také shodovat s vaší odesílací doménou. Tento e-mail by měl být funkční. To znamená, že jej pravidelně kontrolujete.

Předmět 

Cílem spamu je chránit zákazníka před nevyžádaným sdělením. Vyhněte se tedy přemíře vykřičníků, otazníků, emotikon a v ideálním případě taky slovům, jako je sleva, akce, nebo výhodná nabídka. A své předměty testujte. 😊

Odkazy

Pokud text e-mailu obsahuje odkazy, je lepší je schovat do tlačítka, nebo pod odkaz skrytý v textu. Odkazy by měly v ideálním případě směřovat na stránky s vaší doménou.

Alternativní text 

Nezapomeňte všechny obrázky a bannery, které v e-mailu použijete, popsat alternativním textem. Ne všichni e-mailoví klienti stahují obrázky automaticky a díky alternativnímu textu bude čtenáři hned jasné, co na obrázku je.

Poměr obrázků a textu

Ano, i na tohle anti-spamové filtry koukají. Obrázky by v e-mailu neměly převládat. Správný poměr je 60 % textu a 40 % obrázků.

Textová verze e-mailu

Jak už jsme psali výše, ne všichni e-mailoví klienti stahují obrázky automaticky. Ke každému e-mailu připište taky jeho textovou verzi, a to se všemi odkazy včetně možnosti odhlášení!

Přílohy

Přílohy e-mailu jsou vždy automaticky penalizovány. Pokud potřebujete k e-mailu přiložit přílohu, zvolte raději externí úložiště, na které v e-mailu odkažte.

Black list

Pokud vás klienti ručně označí za spam, dostanete se na tzv. black list. Důvodů může být více:

  • Posíláte e-maily, které nekorespondují s očekáváním uživatelů
  • Váš obsah je nezajímavý
  • Příjemce vámnedal souhlas se zasíláním obchodních sdělení.

 

Návrat reputace je v tomto případě bohužel takřka nemožný.

 

V posledním článku ze série e-mail marketingu shrneme tipy a triky, které opravdu fungují.

 

Autorkou článku je Tereza Volná, e-mailing specialist ve společnosti Srovnejto.cz.

Zpět

Soutěž s Razdvapujcka.cz - průběžné výsledky

Ve spolupráci s Razdvapujcka.cz jsme uspořádali soutěž o skvělé reproduktory značky Niceboy RAZE 3 Radion. Soutěž je aktuálně v plném proudu a vy se můžete podívat na průběžné výsledky. Pokud náhodu nejste na jednom z prvních třech míst, nezoufejte, karty se stále mohou obrátit. Stačí jen navýšit své propagace!

Více

SOUTĚŽ S RAZDVAPŮJČKOU O REPRODUKTORY NICEBOY!

Ve spolupráci s kampaní Razdvapujcka.cz jsme pro vás připravili soutěž o skvělé bezdrátové reproduktory značky Niceboy RAZE 3 Radion. Soutěžit se bude o co nejvyšší počet žádostí o půjčku v období konání soutěže.

Více